Vajza 9-vjeçare ukrainase merr pushkën në dorë

Përmbledhja

Në rrjetet sociale u shpërnda një foto e një vajze ukrainase e ulur në një dritare me një lëpirëse në gojë dhe një pushkë në dorë. Në flokët e saj ajo mban një fjongo blu dhe të verdhë, ngjyra e flamurit të Ukrainës.

Përgënjeshtrimi

Fotoja është nxjerrë nga konteksti, pasi vetë babai i vajzës në foto, që është edhe personi që e ka shkrepur foton, ka treguar se fotoja është bërë më datë 22 shkurt 2022, dy ditë para fillimit të agresionit rus.

  • Shkrime përgënjeshtruese në media të huaja:

Open.online, Italy; Chequeado, Argentina; AFP Factual, Argentina; India Today, India; Newtral.es, Spain


Data:

16 Mars 2022

Vendi:

Shqipëri

Kategoria e medias:

Media Sociale

Formati:

Foto

Nr. i publikimeve:

1

Lista e publikimeve:

Të ngjashme